O PROJEKTE

Viac než len preventívny projekt.

Pre stredné školy a vyššie ročníky základných škôl.

Prevencia

Vzdelávanie

Kultúra

Komunita

Hoci hlavným zámerom EXIT TOUR je pomôcť školám pri naplňovaní minimálneho preventívneho programu, projekt prináša oveľa viac. Okrem vzdelávania, zaujímavých prednášok venujúcich sa prevencii, ponúka aj koncert hudobnej skupiny zo zahraničia, hudobné interaktívne semináre, teambuildingový interaktívny seminár s členmi skupiny a veľa popoludňajších aktivít, ktoré vytváraju možnosti získania nových priateľstiev.

Vznik a história

Od televíznej relácie k programom na školách.

Z Českej republiky na Slovensko i ďalej do Európy.

projekt-exit316-01

EXIT 316 | Začiatok v televízii

EXIT Tour začal v susednej Českej republike ako súčasť TV programu EXIT 316 vysielaného Českou televíziou. Relácia je zameraná na mladú generáciu a predstavuje životné hodnoty a postoje podporujúce zdravý životný štýl a tiež možnosti riešenia každodenných problémov z pohľadu tradičných kresťanských hodnôt.

 

Pôvodne bolo nakrútených 17 dielov relácie EXIT 316, ale jej úspech viedol k ďalšej dohode s televíziou. Spolu sa tak v rokoch 2006 až 2009 odvysielalo 80 dielov prvej a druhej série s názvom EXIT 316 Misia. Sledovanosť relácie v ČR sa pohybovala v priemere okolo 200 000 divákov. Program získal ocenenie Ekumenický čin roka a Česká televízia ju na vyžiadanie divákov sprístupnila aj vo svojom televíznom archíve.

 

Projekt EXIT TOUR vznikol, aby vytvoril most medzi TV vysielaním, ktoré oslovovalo tisícky mladých ľudí a EXIT klubmi, ktoré sa venujú mladým ľuďom počas celého roka.

EXIT TOUR | Z televízie do škôl

Tvorcovia relácie, Česká televízia a Kresťanská akadémia mladých (KAM), sa rozhodli nie len pokračovať v jej vysielaní na obrazovkách Českej televízie, ale KAM predstavil myšlienku prednášok na školách. Túžbou bolo priniesť reláciu a to, čo ponúka priamo do škôl medzi študentov. EXIT Tour sa teda stal akýmsi mostom medzi reláciou a jej divákmi.

 

Programy na školách odštartovali v roku 2008 v Českej republike. Len za prvé dva roky EXIT Tour v ČR navštívil 16 miest, 42 škôl a oslovil 8220 študentov. Po tomto úspechu sa EXIT Tour v roku 2010 rozšíril aj do Poľska i na Slovensko a neskôr aj do Estónska. Projekt plánujeme priniesť aj do ďalších krajín. Do roku 2015 sa doň zapojili:

4

krajiny

92

miest

217

škôl

49427

študentov

projekt-mapa-tour-01

ORGANIZÁTORI A PARTNERI

Spolupráca v meste.

Zapojenie mesta, škôl, rodičov a organizácií pracujúcich s mládežou.

TCKompas

Školy

Partneri

Mesto

Hlavným iniciátorom a organizátorom EXIT Tour na Slovensku je Tréningové centrum Kompas (TCKompas), ktoré je už dlhé roky partnerskou organizáciou KAM. TCKompas je občianske združenie, ktoré sa zaoberá vzdelávacou činnosťou za účelom napĺňania a rozvoja fyzických, osobnostných a duchovných potrieb mladých ľudí.

 

Program pripravujeme v spolupráci s vybranými strednými školami a partnermi EXIT Tour. Našimi partnermi sú organizácie venujúce sa lektorskej činnosti a vzdelávaniu v oblasti prevencie, miestne neziskové organizácie a oficiálne cirkvi, ktoré lokálne pravidelne pracujú s mládežou a hudobná skupina z USA alebo Veľkej Británie. Do projektu sa tiež snažíme zapojiť miestnu samosprávu i združenie rodičov a priateľov škôl, pre ktoré taktiež v prípade záujmu realizujeme prednášku.